Terminal Server

İstemcilerin (thin client) sunucu altyapısı üzerinden kullanımını sağlayarak, müşterilerimizin kişisel bilgisayarlarının yaşatma, güvenlik ve lisans yönetimi zorluklarını önemli ölçüde ortadan kaldırıyor, maliyetlerini düşürmelerini sağlıyoruz.

Kişisel bilgisayarlardan oluşan bir yapıyı yönetmek güç ve pahalıdır. Böyle bir yapıda kurumsal bilgileriniz ve bunların yedeklenmesi çoğunlukla çalışanların insiyatifine kalmaktadır.

Kontrolsüz yüklenen programlar sebebiyle lisans yönetim ve denetimlerinde sıklıkla zor
luklar yaşanır. Kurulumu ve yaşatılması konusunda deneyimli olduğumuz "Terminal Server" mimarisi ile bu maliyet ve zorlukların azaltılmasında müşterilerimize etkin hizmetler sunuyoruz.

Terminal Server mimarisi merkezi bir yapıdır ve Thin Client adı verilen bilgisayarlar aracılığı ile kullanılır. Bunların kişisel bilgisayarlara göre enerji tüketimi ve arıza yüzdesi çok düşüktür. Kişisel bilgisayarlar gibi demode olma sorunu yoktur, uzun yıllar kullanılabilir. Terminal Server mimarisinde yedekleme merkezi sunuculardan gerçekleştirildiği için otomatik olarak yapılır. Aynı zamanda lisans yönetimi problemleri önemli ölçüde ortadan kalkar. Şirketinize büyük katkıları olacak bu yapıdan faydalanabilmek ya da bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.


Terminal Server

Terminal Server

Kullanıcı Destek Merkezi

Acil Durumlarda


0 232 355 10 90 (7/24)
sap.destek@astron.yasar.com.tr