Hakkımızda

ASTRON

1983 yılında kurulan Yaşar Bilgi İşlem A.Ş. bir bilgi teknolojileri şirketidir. Köklü bir geçmişe sahip olan Yaşar Topluluğu bünyesinde faaliyet göstermektedir.

Türkiye’deki ilk büyük SAP ERP projesi Yaşar Bilgi İşlem tarafından "ASTRON Projesi" ismi ile yapılmıştır. Bu isim zaman içinde Yaşar Bilgi İşlem’in SAP alanında markası haline gelmiştir.

ASTRON Türkiye’de SAP hizmetleri sunan ilk ve en büyük organizasyonlardan bir tanesidir. 1996 yılından bugüne, yüzlerce şirkette SAP’yi verimli bir şekilde hayata geçirmiştir. Lisans satışı, lisans bakımı, proje ve geliştirme hizmetleri vermektedir. Ayrıca, ASTRON ülkemizde bulut üzerinden SAP kullanımı sağlayan önde gelen kurumlardandır.

SAP ve diğer dijital teknolojilerin doğru kullanımı konusunda müşterilerini yönlendirir. Hız, verimlilik ve maliyet avantajları sağlayarak rekabet pozisyonlarını güçlendirir. Müşterilerinin Endüstri 4.0’ın dijital dünyasındaki gelişimlerini hızlandırır.

Astron kurumsal yapısı, yıllara dayanan tecrübesi ve konusunda uzman kadrosu ile güvenilir teknoloji ortağınızdır.

 

Kilometre Taşlarımız

1983: Kuruluşumuz

1983 - 1987: Entegre muhasebe, stok, üretim, personel yazılımı

1987: DDE Supermax Unix sunucuları Türkiye distribütörlüğü

1987 - 1992: Otelmate, Schoolmate ve belediyecilik yazılımları

1992: Datamate markalı PC üretim ve satışı

1996: Türkiye’nin ilk SAP ile ERP dönüşüm projesi başlangıcı

1997: Büyük çaplı bir proje kapsamında ilk Türk şirketin SAP’ye geçişi

1997 - 2004: Yaşar Topluluğu SAP projesinin tamamlanması

2004: SAP İş Ortaklığı

2005 - 2008: Pınar bayilerinin SAP’ye geçirilmesi

2008: SAP SEM bütçe projeleri

2009: SAP CRM pojeleri

2010: Dyo Boya bayilerinin SAP’ye geçirilmesi

2011: SAP Supply Chain projeleri

2012: SAP Lisans İş Ortaklığı

2013: SAP TPVS/TM nakliye optimizasyonu projeleri

2010 - 2016: Birçok Yaşar grubu dışı SAP projesinin hayata geçirilmesi

 

 

Kurumsal Değerlerimiz

 Önce Müşterilerimiz

Tüm birimlerimiz ile tüketicilerimizin, iç ve dış müşterilerimizin ihtiyaçlarını hızlı ve doğru algılar, onların daha iyi bir yaşama yönelik değişen beklentilerini karşılamada çevik, proaktif ve yenilikçi bir yaklaşım içerisinde oluruz.

 Operasyonel Mükemmeliyetçiliğimiz

Operasyonel mükemmellik anlayışımızın temelini, teknolojinin tüm alanlarda etkin kullanımı, yalın iş süreçleri, tanımlı iş yapma sistematiği, veriye dayalı ve hızlı karar verme sistemlerimiz oluşturur. Çeviklik temel yetkinliklerimizdendir.

 İnsan Kaynağımız

Bilim, Birlik, Başarı meşalemizin ışığında; eğitimli, deneyimli, aidiyet ve sahiplik duygusu yüksek, bilime dayalı tüm gelişmelere açık, bilgi paylaşımına ve birlik ruhuna değer veren, katılımcı yönetim anlayışını ve başarı odaklı çalışmayı benimsemiş insan kaynağımızın en önemli değerlerimizden biri olduğuna inanırız.

 Etik Duruşumuz

Faaliyet gösterdiğimiz her coğrafyada sosyal, politik ve kültürel değerlere saygı gösterir, yasalara, iş etiği kurallarına uygun ve şeffaf davranırız. Dürüstlüğe, açık iletişime ve adaletli yönetime büyük önem veririz.

 Çevresel ve Sosyal Sorumluluğumuz

Çevreye ve doğaya değer veren bir yaklaşımla üretim yapar, bugünden daha iyi bir gelecek yaratmaya katkıda bulunuruz. Sosyal sorumluluk bilinciyle toplumsal yaşam kalitesini artırmaya yönelik olarak çağdaş eğitime, spora, kültür ve sanata destek verme geleneğimizi sürdürürüz.


Kullanıcı Destek Merkezi

Acil Durumlarda


0 232 355 10 90 (7/24)
sap.destek@astron.yasar.com.tr